fot. symboliczne Policja

29-latek, w przeszłości karany za usiłowanie gwałtu, kilka dni po wyjściu z więzienia wszedł do jednej ze szkół podstawowych w Pile. Miał podawać się za dentystę, dotykać dziewczynki i mówić, że „będzie sprawdzał im ząbki”. Dzięki szybkiej reakcji pracowników szkoły, mężczyzna został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty molestowania seksualnego. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Dyrekcję szkoły podstawowej nr 5 w Pile o pojawieniu się podejrzanego mężczyzny w placówce poinformowała matka jednej z zaczepionych uczennic.

– Mówił, że jest dentystą, że będzie sprawdzał ząbki i w tym czasie dotykał dziewczynki – powiedziała Polsat News dyrektor szkoły Dorota Gulińska.

Mężczyzna miał kilka razy odwiedzić szkołę. Gdy został poproszony o wpisanie się do zeszytu uciekł, a dyrekcja zawiadomiła policję.

– Pojawił się po raz kolejny, gdy na miejscu byli policjanci. Zauważyła go pani sprzątająca – dodała Gulińska.

Policjanci zatrzymali 29-letniego Zbigniewa W. w poniedziałek. Wcześniej otrzymywali sygnały, że mężczyzna zaczepiał uczennice w innej szkole.

– W jednej ze szkół poprosił uczennicę, by zaprowadziła go do toalety i tam dopuścił się wobec niej czynów o charakterze seksualnym – poinformowała Magdalena Roman z Prokuratury Rejonowej w Pile.

Mężczyzna, który spędził dziewięć lat w zakładzie karnym za usiłowanie gwałtu i rozboje, po wyjściu na wolność na początku marca, miał molestować też dorosłą kobietę. Prokurator poinformowała, że „dotykał ją w miejsca intymne”.

Śledczy sprawdzają, czy pokrzywdzonych było więcej. Do tej pory mężczyzna usłyszał trzy zarzuty molestowania seksualnego, z czego dwa dotyczą dzieci. Grozi mu do 15 lat więzienia.

– W szkołach odbyły się pogadanki na temat zachowywania się w obecności osób obcych i odpowiednich reakcji w sytuacjach odbiegających od norm społecznych. Przypominamy o konieczności prowadzenia rozmów z dziećmi i uczulania na nietypowe zachowania i kontakty z obcymi – powiedziała portalowi zycie-pila.pl Dorota Semenov z Urzędu Miasta w Pile.

źródło: Polsat News/zycie-pila.pl