Francesco Paolo Augusto Calì ps. „Frank”, boss mafijnej rodziny Gambino, zginął przed swoim domem na Wyspie Staten w Nowym Jorku – poinformował dziennik „New York Post”.

Źródło policyjne powiedziało gazecie, że 52-letni Cali został zastrzelony przed willą przy Hilltop Terrace w środę około godz. 9.20 czasu lokalnego. Napastnik oddał w jego kierunku kilka strzałów, po czym uciekł błękitnym pick upem.
Cali został zabrany szpitala Uniwersytetu Staten Island; lekarze stwierdzili zgon.
Osoba, która zadzwoniła na numer alarmowy 911 ,poinformowała, że usłyszała sześć albo siedem strzałów. Nie wiadomo, ile kul trafiło gangstera.
Policja poszukuje sprawcy zamachu.
Gambino to jedna z włoskich rodzin mafijnych działająca w Nowym Jorku. Obok Bonano, Colombo, Genovese i Lucchese wchodzi w skład Pięciu Rodzin. Jest częścią utworzonego w 1931 r. Syndykatu tzw. Nowej Mafii amerykańskiej. Zajmuje się głównie wymuszeniami, ściąganiem haraczy, hazardem, stręczycielstwem, przemytem narkotyków, morderstwami na zlecenie i praniem brudnych pieniędzy.

W latach 70. i 80. ubiegłego wieku była to najpotężniejsza organizacja o profilu przestępczym w całych Stanach Zjednoczonych.
Frank Cali kierował rodziną Gambino od 2015 r. Zastąpił Domenico Cefalu, który najpewniej wycofał się ze względu na podeszły wiek.

źródło:

Zobacz również: