Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał na 25 lat więzienia mężczyznę, oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 56-latek oblał swoją partnerkę benzyną i ją podpalił. Kobieta nie przeżyła ataku.

Wyrok zapadł w środę i nie jest prawomocny – informuje Polsat News za PAP.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w połowie listopada 2018 r. w Kościerzynie (woj. pomorskie). Na początku strażacy otrzymali zgłoszenie, że podczas rozpalania pieca centralnego ogrzewania doszło do wypadku. Później jednak ustalono, że 49-letnia kobieta została celowo podpalona.

Jak ustaliła prokuratura, 56-letni mężczyzna wspólnie z 49-letnią partnerką i znajomym pili alkohol. W pewnym momencie między nim a kobietą doszło do kłótni. 56-latek oblał partnerkę benzyną i podpalił. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, taki przebieg zdarzeń potwierdził też świadek libacji alkoholowej.

Badanie alkomatem wykazało, że 56-latek miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta doznała poparzeń II i III stopnia około 40 proc. ciała. Trafiła do specjalistycznego szpitala. Tam była przesłuchiwana i wyjaśniła, że pamięta tylko awanturę i moment, w którym konkubent oblewa ją benzyną. Nie udało się uratować 49-latki, zmarła na początku grudnia ubiegłego roku.

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były powikłania po rozległym i głębokim oparzeniu ciała.

Źródło: Polsat News

Zobacz również: