Nieznani sprawcy ostrzelali w piątek po południu w jednej z podkrakowskich miejscowości dom Janusza K., ps. „Bokserek” – podał w piątek wieczorem portal TVN24. Małopolska policja potwierdziła, że „doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym”, nie podając jednak szczegółów.

Według TVN24 po godz. 14 w piątek przed dom „Bokserka” pod Krakowem przybył mężczyzna w średnim wieku. „Wywabił na zewnątrz Janusza K. i wystrzelił w jego kierunku serię z karabinu maszynowego” – zrelacjonował portal.

„Bokserek” miał uniknąć kul, ale pociski uszkodziły drzwi i okna domu. „Znajdujący się w nim krewni mężczyzny też wyszli z ataku cało. Strzelec uciekł z miejsca zdarzenia, ale po kilku minutach przed domem pojawił się srebrny samochód, z którego oddano kolejną serię w kierunku domu Janusza K. Tym razem kule również nie sięgnęły celu” – podał portal

Nie udało się na razie zatrzymać sprawców.

St. sierż. Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji potwierdził PAP, że „doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym”, nie podając jednak żadnych szczegółów.

źródło.tvn24

Zobacz również: