Zaledwie trzy miesiące po tym, jak Norweżka Maren Ueland i Dunka Louisa Vesterager Jespersen zostały ścięte przez terrorystów ISIS podczas wycieczki w Maroku, brytyjska gazeta The Independent wydała przewodnik turystyczny dla samotnych kobiet, zalecając im „podróżowanie solo” do Maroka na cześć „Międzynarodowego Dnia Kobiet”.

Artykuł opublikowany we wtorek, zatytułowany „Międzynarodowy Dzień Kobiet: 10 najlepszych wycieczek dla kobiet samotnie podróżujących, wymienił „Hike in Morocco” jako pierwszą rekomendację.

Intrepid Travel uruchomiła nowe, limitowane, kobiece wyprawy, w których chodzi o „przełamywanie barier, zachęcanie do dyskusji i tworzenie wciągających lokalnych doświadczeń dla kobiet, które są zwykle niedostępne w wycieczkach grupowych„.

Marokańska ekspedycja dla kobiet jest przygodą na świeżym powietrzu, rozpoczynającą się w Marrakeszu i biegnącą przez dolinę Bougmez i przedgórze Azurki.

8-dniowa wycieczka kosztuje 675 funtów w tym jest siedem noclegów, cztery lunche, pięć kolacji, transfery i zwiedzanie lokalnych warsztatów folklorystycznych oraz warsztaty makijażu Berber.

Artykuł zawierał link partnerski do 675-funtowej wersji Intrepid Travel pakietu „Maroko Women’s Expedition”, co oznacza, że ​​Independent zarobi dodatkowe pieniądze na każdej kobiecie, która zarejestruje się w pakiecie na poczet pieniędzy, które już zaczęły reklamować.

Artykuł nie udziela żadnych porad dotyczących bezpieczeństwa ani nie nakłania do podjęcia środków ostrożności przed lub podczas wizyty w okolicy.

voe

Zobacz również: