Tak jak przewidywałem już we wrześniu zeszłego roku sprawą Iwony Wieczorek zajęło się  „Archiwum X” z Krakowa, Sprawę najgłośniejszego zaginięcia ostatnich lat w Polsce Prokuratura Krajowa  przekazała  Małopolskiemu Wydziałowi Zamiejscowemu Prokuratury Krajowej w Krakowie, dokładnie Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.  To ta sama jednostka, która rozwikłała sprawę zamordowania Iwony Cygan.

Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej, poinformowała dziś,  że sprawa trafi do tak zwanego Archiwum X.: –  W sprawach kierowanych do Archiwum X  wykorzystywanie są nowe technologie oraz wiedza najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, niestandardowy sposób badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny. Przykładem takich działań jest sprawa zabójstwa studentki religioznawstwa z Krakowa. Prokuratura w tej sprawie zleciała biegłym specjalistom odtworzenie w technice 3D przebiegu zdarzeń. Ta nowoczesna metoda okazała się skuteczna. Podejrzany o ten okrutny mord mężczyzna został zatrzymany po 20 latach.

Jak dodaje, w sprawie Iwony Wieczorek prokuratorzy z Archiwum X podejmą czynności procesowe, ale także operacyjne zmierzające do szczegółowego odtworzenia i ustalenia przebiegu zdarzeń. Według mojej wiedzy mają być także sprawdzone wątki poruszone w mojej książce  „Co się stało  z Iwoną Wieczorek” choćby ślady krwi i udział poszczególnych osób w tej sprawie.

KSIĄŻKA TU DO KUPIENIA

Jutro na kanale „Reporter na tropie” udostępnię szokujący film związany z tą sprawą.

Janusz Szostak

Zobacz również: