74154004 - man tries to strangle woman on the floor - domestic violence concept

51-letni prezes Pomorskiego Związku Jeździeckiego i były samorządowiec z Kaszub, oskarżony jest o wykorzystanie seksualne trzech nastoletnich kobiet. Zdaniem śledczych dwie z pokrzywdzonych miał upić, a trzecią wykorzystał, używając siły. Marcin P. nadal pełni funkcję prezesa związku.

Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi P., prezesowi Pomorskiego Związku Jeździeckiego i byłemu przewodniczącemu Rady Gminy Dziemiany. Śledczy zarzucają 51-letniemu mężczyźnie molestowanie seksualne trzech nastoletnich kobiet.

Dwa zarzuty dotyczą dopuszczenia się tzw. innej czynności seksualnej wobec dwóch pełnoletnich nastolatek, pracownic stadniny. Molestowanie miało mieć miejsce w nocy z 23 na 24 czerwca ub. r., po spotkaniu dotyczącym organizacji wakacyjnego obozu jeździeckiego. W trakcie spotkania pito alkohol, gdy nastolatki był w stanie upojenia alkoholowego mężczyzna je wykorzystał. Po zdarzeniu dziewczęta zawiadomiły policję.

Mężczyzna, który usłyszał zarzuty doprowadzenia dwóch osób pokrzywdzonych do innej czynności seksualnej poprzez wykorzystanie ich bezradności, opuścił areszt. Sąd uznał, że w tej sprawie nie ma obawy o matactwo.

– Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i składał wyjaśnienia – mówi Agnieszka Respondek.

gw