Marcin B. ps. „Bina” vel „Gruby”, uważany za jednego z „kapitanów” gangu „Szkatuły” i wysoko postawioną postać w bojówce chuliganów Legii Warszawa Teddy Boys 95, został zatrzymany wraz z kompanem. Mężczyźni mieli przy sobie niemal 200 gramów kokainy i pół kilograma marihuany. Akcję przeprowadzili policjanci stołecznego wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców, rozpracowujący bandy kiboli.

Wszystko zaczęło się od informacji, że 39-letni Marcin B. ps. Bina vel Gruby, związany mocno ze środowiskiem kibolskich bojówek stołecznej Legii, handluje kokainą oraz marihuaną. Narkotyk miał być rozprowadzany m.in. wśród pseudokibiców. Sprawa była poważna, ponieważ w przeszłości „Bina” miał przynależeć do bojówki Teddy Boys 95, jednej z najgroźniejszych grup chuligańskich w Polsce. Jej członkowie zasilali w dużej części stołeczne grupy przestępcze.

117 sztuk kompletnej amunicji, ostrą broń oraz łącznie ponad 1.5 kilograma narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Komendy Stołecznej Policji zwalczający przestępczość pseudokibiców podczas przeszukania mieszkań w Warszawie należących do dwóch mężczyzn. Obydwaj usłyszeli już zarzut przygotowania do wprowadzenia do obiegu znacznej ilości środków odurzających i dodatkowo w przypadku 44-letniego Marcina B. zarzut posiadania broni palnej. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucane im czyny grozi do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji realizując czynności związane z posiadaniem narkotyków przez osobę związaną ze środowiskiem pseudokibicowskim jednej ze stołecznych drużyn, pojechali do mieszkania na warszawską Wolę celem przeprowadzenia przeszukania. Na miejscu w lokalu policjanci zastali dwóch mężczyzn. 44 letniego Marcina B i właściciela lokalu 39 letniego Marcina B, u którego znaleziono prawie pół kilograma marihuany i ok. 200 gram kokainy.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze wytypowali kolejne trzy mieszkania w Warszawie, które należały do 44 letniego Marcina B, gdzie również przeprowadzono przeszukania. W wyniku tych działań policjanci ujawnili prawie 750 gramów kokainy broń na ostrą amunicję i 117 szt. amunicji. Łącznie u obu mężczyzn zabezpieczono prawie 1.5 kilograma środków odurzających  w postaci marihuany i kokainy. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę w kwocie ok. 8 tys. zł. i 500 euro.

Na wniosek policjantów z KSP prokurator przedstawił obydwu zatrzymanym zarzut przygotowania do wprowadzenia do obiegu znacznej ilości środków odurzających i dodatkowo w przypadku 44 latka zarzut posiadania broni palnej. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucane im czyny grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań osób związanych z tą sprawą.

KSP/tvpinfo