Fińska policja bada wideo opublikowane niedawno w mediach społecznościowych przez grupę „Żołnierzy Odyna”, którzy ogłaszają polowanie na gwałcicieli i pedofilów.

Film, zrealizowany w języku angielskim i arabskim, został usunięty z Facebooka i Vimeo, pokazuje grupę zamaskowanych mężczyzn ubranych w ciemne stroje i w kominiarkach, uzbrojonych w w łańcuchy, maszerujących w zimowych, ciemnościach przy dźwiękach ciężkiego heavy metalu.

Jeden z mężczyzn , który występuje w charakterze rzecznika, ogłasza, że ​​„sezon polowań na pedofilów został otwarty!”

Mówca wskazuje, że ich celem są „seks-turyści, którzy zaatakowali nasz kraj” i „polują na nasze dzieci”. I wyjaśnia, że ​​Żołnierze Odyna zamierzają wziąć sprawiedliwość w swoje ręce, ponieważ „władze i politycy nic nie robią”.

Żołnierze Odyna twierdzą również, że połowa propozycji seksualnych do niepełnoletnich dziewcząt pochodziła od Arabów. Jednak grupa podkreśla, że ​​polowanie jest  też skierowane do „krajowych pedofilów i gwałcicieli wszystkich kolorów”.

„Gwarantujemy, że randka z nami będzie niezapomniana. I hej, nie martw się, nie zadzwonimy na policję „, stwierdzają.

Film jest odpowiedzią na przypadki wykorzystywania seksualnego nieletnich w Oulu i Helsinkach przez grupę cudzoziemców, którzy zostali aresztowani przez policję.

Krajowa Rada Policji zwróciła się do Wydziału Policji w Helsinkach o dokonanie oceny, czy należy podejrzewać przestępstwa na tle nienawiści wobec grup etnicznych oraz o ustalenie, jakie środki zapobiegawcze i inne należy podjąć w związku z tą publikacją.

voe

Zobacz również: