Na karę dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Jelenie Górze 35-letniego Artura K. oskarżonego o gwałt i zabójstwo 24-letniej kobiety – jego byłej partnerki.

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w lutym 2018 r. w Lubaniu (Dolnośląskie). Artur K. wieczorem przyszedł do mieszkania swoje byłej dziewczyny – 24-letniej Kamili K. Według prokuratury był wówczas pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zaatakował kobietę. Bił ją i dusił, a następnie zgwałcił. Kobieta zmarła wskutek uduszenia – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. Ciało kobiety znalazł jej matka.

Prokuratura oskarżyła Artura K. o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Welon ubrano jej do trumny

Jak przekazał w piątek prokurator Czułowski, Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze za tę zbrodnię skazał Artura K. na karę dożywotniego więzienia. – Sąd uznał jednak, że zarzucone oskarżonemu przestępstwo stanowiło zbrodnię zabójstwa w typie zwykłym, nie dopatrzył się w niej znamion szczególnego okrucieństwa – podkreślił prok. Czułowski.

Prokurator dodał, że śledczy nie podzielają tego stwierdzenia sądu, dlatego też prokuratura zapowiada apelację od wyroku.

Źródło: PAP

Zobacz również: