Policjanci strzelali do uciekającego auta. Alfa Romeo rozbiło się na słupie

0

W nocy z piątku na sobotę policjanci z komisariatu w Rejowcu zatrzymali w pościgu kobietę i mężczyznę, którzy uciekali przed nimi samochodem marki Alfa Romeo. Jeden z funkcjonariuszy oddał kilka strzałów w kierunku tego pojazdu, gdy kierowca ruszył w jego kierunku próbując go przejechać. Kilka kilometrów dalej samochód uderzył w słup energetyczny i dachował. Podróżujące nim osoby były nietrzeźwe, nie odniosły poważniejszych obrażeń. Zostały zatrzymane w policyjnym areszcie. Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

   Gdy policjanci wysiedli i chcieli uniemożliwić mu dalszą jazdę, kierujący ruszył samochodem w kierunku jednego z nich. Funkcjonariusz zdołał uniknąć zderzenia oddając jednocześnie kilka strzałów w kierunku pojazdu. Po kilku kilometrach dalszego pościgu alfa romeo uderzyła w słup energetyczny i dachowała. Policjanci zatrzymali znajdującą się w samochodzie 26-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego i 27-letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego. Osoby te nie odniosły poważniejszych obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że oboje byli nietrzeźwi. Mężczyzna miał prawie 2 promile a kobieta ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie.

   Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Czynna napaść na funkcjonariuszy zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
KWP Lublin

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ