SZKOCJA: Ciało Polaka znalezione w spalonym samochodzie

0

Okazało się, że mężczyzna znaleziony w spalonym samochodzie w szkockim Blantyre był obywatelem polskim.

Jak czytamy w serwisie BBC ofiarą tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w szkockim hrabstwie South Lanarkshire był nasz rodak. W miniony poniedziałek 36-letni Rafał Michał Ł. został znaleziony martwy w samochodzie marki Mercedes. Sprawę bada już lokalna policja. Według funkcjonariuszy Polak miał przyjechać do Tayside, aby odwiedzić swoich krewnych. Samochód, w którym odnaleziono jego ciało został skradziony w Edynburga 24 stycznia 2019 roku. Skąd wziął się w Greenhall Park w Blantyre prawie miesiąc później? Nad tym właśnie pracują szkoccy śledczy.

W chwili obecnej detektywi zajmujący się tą sprawą starają się uporządkować chronologię zdarzeń i ustalić co robił 36-letnie Polak przed śmiercią. Trwa analiza materiałów nagranych przez kamery CCTV oraz przesłuchania mieszkańców East Kilbride i Blantyre.

Detektywi próbują pogrupować ostatnie znane ruchy pana Lyko i przeglądać materiały z monitoringu i rozmawiać z mieszkańcami obszarów East Kilbride i Blantyre.

– Możemy potwierdzić, że specjalnie wyszkoleni oficerowie zapewniają wsparcie rodziny ofiary w tym bardzo trudnym czasie – komentował starszy oficer śledczy, David Scott, zaangażowany w tę sprawę. – Wiemy, że pan Rafał wyruszył ze swojego domu w Polsce i po wylądowaniu na lotnisku w Edynburgu pojechał do Tayside w sobotę. W poniedziałek 11 lutego wyjechał do South Lanarkshire. Tego samego dnia znaleźliśmy jego ciało w samochodzie, który spłonął – kończy Scott.

exp

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ