NIEMCY: Zatrzymano Norweżkę, która z dzieckiem chciała dostać się do Polski, aby dostać azyl

0

37-letnia Norweżka z 12-letnim synem zwrócili uwagę funkcjonariuszy niemieckiej policji podczas kontroli autobusu w Rostocku (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Oboje nie posiadali wymaganych dokumentów. Kobieta przyznała, że chciała dostać się do Polski, by uzyskać azyl.

Policja Federalna (Bundespolizei) zatrzymała kobietę z 12-letnim synem w niedzielę po południu w porcie w Rostocku. Kiedy w trakcie kontroli okazało się, że ani ona, ani dziecko nie mają wymaganych dokumentów, zostali zatrzymani.
Obywatelka Norwegii przyznała mundurowym, że próbowała dostać się do Polski, gdzie zamierzała ubiegać się o azyl. Zaskoczeni funkcjonariusze skontaktowali się z władzami norweskimi. Okazało się, że 12-latek został uprowadzony z placówki opiekuńczej. W związku z tym wszczęto międzynarodowe poszukiwania chłopca.

Po informacjach przekazanych przez stronę norweską, niemiecka policja rozdzieliła matkę i dziecko. 12-latek trafił do rostockiego Jugendamtu. Zostanie przekazany stronie norweskiej, do Barnevernet – urzędu ds. dzieci.

Kobiecie grozi w ojczyźnie zarzut uprowadzenia własnego dziecka.

źródło: polsatnews.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ