Premier Izraela zarzucił Polakom zabijanie Żydów

1

„Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust wz. z niedopuszczalnymi wypowiedziami, które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej” – zapowiedziała na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Premier Izraela Binjamin Netanjahu miał powiedzieć, że „naród polski współpracował z reżimem nazistowskim, zabijając Żydów podczas Holokaustu”. Według „The Jerusalem Post, te słowa padły podczas rozmowy z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów w Polsce Polin.

Według dziennika „Haaretz”, premier Izraela miał powiedzieć: – Polacy kolaborowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był sądzony za mówienie o tym.

 Oburzenie wzbudziły wcześniej także słowa amerykańskiej dziennikarki stacji MSNBC Andrei Mitchell. Przeprowadziła ona w Warszawie wywiad z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem, który przyjechał na zorganizowaną w stolicy Polski konferencję bliskowschodnią. W swej relacji z Warszawy dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence’a i jego żony jest m.in. wizyta w dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 r. Żydzi „przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

 „Cieszymy się, że zabiegi dyplomatyczne przyniosły oczekiwany skutek” – oświadczyło w czwartek wieczorem Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Po tych informacjach rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości poinformowała, że „zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust wz. z niedopuszczalnymi wypowiedziami, które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej”.

Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w przyszłym tygodniu. Sejm będzie obradował w dniach 20, 21 i 22 lutego.

 źródło: poslatnews.pl

 

 

 

 

1 KOMENTARZ

  1. powinni przestac być naszymi sojusznikami do czasu aż przeproszą za kłamstwa i się poprawią, aż przestaną robiąc tą nagonkę. Sami sobie zbudowali w średniowieczu getta, bo nie chcieli mieszkac obok gojów. Nie muszą być naszymi sojusznikami ani Izrael ani Stany, zresztą wcale nie są. Rosja stanie na głowie, aby nas przeciągnąć na swoja strone, bysmy byli jej satelitami a nie Anglosasów i syjonistów a do tej pory rosyjskie wypowiedzi nigdy nie były podobne do tych jakie od sojuszników słychać co kilka tygodni, a naszemu bezpieczenstwu by sie to przydało, nie bezpieczenstwu panstwa ani polityków ale zwyklych obywateli. Dla zwyklego obywatela zawsze lepiej gdy wrogów ma sie daleko a sojuszników blisko, wśrod sasiadów, i to tylko dla polityków jest odwrotnie. Dlatego narażają cały kraj dla swego interesu. Jak to jest że trzymamy z tymi, którzy nas obrażają a nie z tymi, którzy dobrze sie o nas wypowiadali i chcieli dialogu???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ