PODKARPACIE: Kazach próbował nielegalnie przekroczyć granicę. Bo tęsknił za dziewczyną

0

41-letniego cudzoziemca, który usiłował przekroczyć zieloną granicę z Polski na Ukrainę, zatrzymali strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach (Podkarpackie). Mężczyzna, który nie miał przy sobie żadnych dokumentów mówił, że idzie do ukochanej.

Jak poinformował PAP w czwartek Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej do zdarzenia doszło w środę w przygranicznej miejscowości Malhowice koło Przemyśla.

„Funkcjonariusze SG zauważyli kilkanaście metrów od granicy mężczyznę, który na widok mundurowych próbował się ukryć. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest cudzoziemcem i nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. W oparciu o międzynarodową współpracę służb ustalono, że jest to 41-letni cudzoziemiec posiadający dwa obywatelstwa – niemieckie i kazachskie” – mówił Zakielarz.

Z wyjaśnień obcokrajowca wynika, że przyjechał z Niemiec, a w okolice Przemyśla dotarł publicznymi środkami transportu. Celem jego wyprawy miała być jedna z ukraińskich miejscowości, w której mieszka bliska jego sercu dziewczyna – obywatelka Ukrainy.

Zakielarz dodał, że mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych. „Ze względu na posiadane obywatelstwo państwa UE, po zakończonych czynnościach, został zwolniony i udał się w głąb kraju” – wyjaśnił Zakielarz.

RadioZET.pl/PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ