Policjant miał trzy promile i kierował autem

0

Policjant jechał ulicami Włocławka mając trzy promile alkoholu we krwi. Jego slalom po mieście przerwała kolizja i kierowca auta, w które uderzył. – Podjęte czynności pozwoliły już na drugi dzień od zaistnienia zdarzenia zwolnić funkcjonariusza ze względu na oczywistość popełnionego czynu – powiedział sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

To miał być koniec aktywnego dnia. Piotr Rychter wjeżdżał już na swoje osiedle.

– Stanąłem tutaj samochodem. Widzę, że auto na mnie najeżdża, więc zatrzymałem się myśląc, że oślepiłem go światłami, uderzył we mnie. Odjechałem pół metra, ale on pchał mnie tym swoim samochodem – powiedział Rycher, mieszkaniec Włocławka, który dokonał obywatelskiego zatrzymania.

Rychter wysiadł z auta. Podbiegł do napierającego samochodu, otworzył drzwi kierowcy i wyjął kluczyk ze stacyjki. – Zapytałem „człowieku, czy ty nie widzisz, co robisz? Jesteś pijany, czy nienormalny?”. Wybełkotał, że stoję na jego pasie ruchu – relacjonował Rycher.

Trudności z wysławianiem się nie pojawiły się znikąd – kierowca miał trzy promile alkoholu w organizmie. Wezwani na miejsce policjanci, od razu rozpoznali kolegę. Mężczyzna był przez ponad 20 lat funkcjonariuszem służby kryminalnej. Za kilka tygodni miał odejść ze służby w policji na emeryturę.

– Podjęte czynności pozwoliły już na drugi dzień od zaistnienia zdarzenia zwolnić funkcjonariusza, ze względu na oczywistość popełnionego czynu – powiedział sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Nieoficjalnie wiemy, ze mężczyzna przeżywa problemy osobiste. W prokuraturze zeznał, że nie wybierał się daleko.

– Wyjaśnił, że rzeczywiście poruszał się pojazdem chcąc go przeparkować, zaznaczając, że chce go widzieć z okien mieszkania – poinformował  Arkadiusz Arkuszewski z-ca prokuratora rejonowego we Włocławku.

Śledztwo zostanie przeniesione do innej prokuratury. Podejrzany – jako policjant kryminalny – przez lata współpracował bowiem ze śledczymi z Włocławka.

Źródło: Polsat News

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ