Sześciolatek został ścięty na oczach matki

0

Kobieta nie mogła się spodziewać tragedii, która nastąpiła potem. Odpowiedziała zgodnie z prawdą, że są szyitami. Kilka minut później zatrzymał się obok nich samochód, wysiadło kilku mężczyzn i odebrali jej dziecko.

Chłopiec  nazwany Zakaria Al-Jaber – został wielokrotnie ugodzony kawałkiem potłuczonego szkła w szyję. Oprawcy znęcali się nad nim tak długo, aż oddzielili głowę od reszty ciała. Jego bezradna mama mogła tylko patrzeć i krzyczeć, widząc największy horror swojego życia.

Do chłopca i jego mamy, którzy przybyli do świątyni proroka Mahometa w Medynie podszedł nieznajomy mężczyzna i zapytał, czy są muzułmanami szyickimi.

Kobieta nie mogła się spodziewać tragedii, która nastąpiła potem. Odpowiedziała zgodnie z prawdą, że są szyitami. Kilka minut później zatrzymał się obok nich samochód, wysiadło kilku mężczyzn i odebrali jej dziecko.

Chłopiec – lokalnie nazwany Zakaria Al-Jaber – został wielokrotnie ugodzony kawałkiem potłuczonego szkła w szyję. Oprawcy znęcali się nad nim tak długo, aż oddzielili głowę od reszty ciała.

Jego bezradna mama mogła tylko patrzeć i krzyczeć, widząc największy horror swojego życia.

Sunnizm jest dominującą gałęzią islamu w Arabii Saudyjskiej, stanowiącą około trzech czwartych populacji. Organizacje związane z przestrzeganiem praw człowieka alarmują, że praktykujący inne formy wiary – w tym szyici – są prześladowani na niewiarygodną skalę.

Grupa dyskusyjna z Waszyngtonu o nazwie „Shia Rights Watch” poinformowała: – Nie było żadnej interwencji i dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od władz. Saudyjska społeczność szyicka zebrała się w żałobie i okazała solidarność z rodzicami. Społeczność doniosła również, że ten incydent jest wynikiem ciągłych naruszeń i braku ochrony ze strony saudyjskich władz wobec populacji szyickiej. Saudyjscy szyici byli atakowani przez wojsko, przez ich rząd, a wielu szyitów znajduje się w więzieniach i oczekuje na karę śmierci.

ZOBACZ TU WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

  1. co za patologia. i to za co? za nic? za bycie innym odłamem nawet nie religią? Może dla innych wiar to dobrze, bo ci barbarzńcy sami sie zagryzą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ