Podczas stypy tani alkohol zabił blisko stu żałobników

0

Co najmniej 92 osoby zmarły a wiele innych potrzebowało pomocy lekarskiej po spożyciu taniego, nielegalnie wyprodukowanego alkoholu zawierającego metanol w wioskach północnych Indii. Większość ofiar uczestniczyła w obrzędzie Tehravin organizowanym trzynastego dnia po śmierci bliskiej osoby.

Ofiary to mieszkańcy wioski Balupur w stanie Uttarakhand, gdzie odprawiano żałobny obrzęd, a także kilku sąsiednich miejscowości położonych w tym samym stanie i w sąsiednim Uttar Pradeś. Lokalne władze podają różne szacunki, indyjskie media podają, że śmierć poniosło od 52 do 57 osób.
Policja aresztowała trzydzieści osób, w tym domniemanych producentów alkoholu, ale lokalne władze w związku z tragedią zawiesiły też w czynnościach szereg urzędników i funkcjonariuszy policji.

Zgony spowodowane spożyciem nielegalnie wytwarzanego bądź podrabianego alkoholu są w Indiach dość częste, ponieważ wielu ubogich mieszkańców tego kraju nie może sobie pozwolić na zakup alkoholu w sklepach.

Nielegalnie wytwarzany alkohol jest tani, a dodatkowo w celu wzmocnienia jego działania często dodawane są do niego różne substancje chemiczne. Wskutek ogromnego popytu nielegalna produkcja alkoholu stała się w Indiach bardzo dochodowym biznesem.

źródło:tvpinfo

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ