Napadł na byłą partnerkę uzbrojony w pistolet, kuszę, noże i siekierę

0

Dwóch mężczyzn uzbrojonych w siekierę, kuszę, noże i pistolet hukowy napadło na mieszkankę Będzina (woj. śląskie). Kobieta była w przeszłości partnerką jednego z nich.

W ręce będzińskich stróżów prawa wpadli na gorącym uczynku napadu na mieszkanie dwaj mężczyźni w wieku 43 i 48 lat. Napastnicy uzbrojeni w siekierę, kuszę oraz noże i pistolet hukowy postanowili „odwiedzić” byłą partnerkę życiową 48-latka, w  mieszkaniu w centrum Będzina. Mężczyźni chcieli okraść i zdemolować mieszkanie użyczone kobiecie przez znajomego.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około 16.00 w jednym z mieszkań w centrum Będzina. W użyczonym lokalu znalazła tymczasowe schronienie była partnerka życiowa 48-latka. Udręczona kobieta postanowiła opuścić konkubenta, który się nad nią znęcał. Mężczyzna nie chciał jednak dać za wygraną. Razem ze swoim 43-letnim znajomym zjawili się pod drzwiami mieszkania. Mężczyźni nie zostali wpuszczeniu do środka, dlatego postanowili wyważyć drzwi. Będąc już w środku lokalu, zastraszyli kobietę siekierą oraz kuszą, szukając ewentualnego łupu. Ich szczególne zainteresowanie wzbudził telewizor oraz sprzęt audio znajdujący się w mieszkaniu. Resztę wyposażenia mieli zamiar zniszczeć. Ich plan w pewnością doszedł by do skutku, gdyby nie szybka interwencja będzińskich stróżów prawa. Policjanci zostali wezwani przez pokrzywdzoną w chwili, gdy napastnicy dobijali się do drzwi. Dalszym losem zatrzymanych zajmie się teraz sąd i prokurator. Grozi im teraz nawet 12 lat więzienia.

KPP Będzin

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ