Wałęsa udostępnił skandaliczną grafikę z Karolem Wojtyłą

0

Były prezydent Polski Lech Wałęsa na swoim oficjalnym koncie na Facebooku zamieścił skandaliczną grafikę z osobą Karola Wojtyły, później papieża Jana Pawła II. „Patriotycznym obowiązkiem KAŻDEGO Polaka jest sumienna współpraca z naszymi przyjaciółmi z Gestapo” – brzmi podpis pod zdjęciem Wojtyły. „O BOŻĘ o Boże to nieprawdopodobne” – skomentował przypisane papieżowi słowa Wałęsa.

Lech Wałęsa znany jest z kontrowersyjnych wpisów w sieci. Tym razem były prezydent Polski na swoim Facebooku udostępnił mem w wizerunkiem Karola Wojtyły, na którym fałszywie przypisano polskiemu papieżowi słowa o „patriotycznym obowiązku współpracy z Gestapo”.

Wałęsa udostępniając kontrowersyjną grafikę napisał: „O BOŻĘ o Boże to nieprawdopodobne”. Po chwili edytował jednak swój post.

„O BOŻĘ o Boże to nieprawdopodobne kto może ogłaszać coś podobnego Musimy to opanować wolność wolnością ale gdzie odpowiedzialność i jak to wyegzekwować Ja tym ogłoszeniem wzywam do wspólnej walki i znalezienia sposobu na ściganie i wyeliminowanie takich kłamstw i pomówień. Czy nie dostrzegać i lekceważyć podobne wpisy.” – napisał później, po czym usunął w ogóle swój wpis.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ