Włoski eurodeputowany: Prawdziwi faszyści są w Brukseli

1

– Elity europejskie obawiają się, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego zwycięża  partie antyimigracyjne – powiedział w wywiadzie dla węgierskiego dziennika Magyar Hirlap – członek Parlamentu Europejskiego Marco Zanni.Elity UE atakują polityków z powodu ich stanowiska w sprawie migracji.

Włoski polityk podkreślił, że polityka migracyjna rządu węgierskiego i włoskiego jest wspierana przez ludzi, nawet jeśli elity proimigracyjne chcą delegitymatyzować te demokratycznie wybrane rządy.

Zanni powiedział, że włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini chce głębokich zmian w trzech obszarach: migracji, bezpieczeństwa wewnętrznego i rozwoju gospodarczego. Jego hasło brzmi: „Zróbmy mniej razem, ale lepiej”, ponieważ Salvini chce, aby więcej subsydiarności i państw narodowych powróciło do centrum UE. Eurodeputowany podkreślił, że powinna istnieć skuteczna współpraca w niektórych obszarach, takich jak jednolity rynek.

W odniesieniu do ostatniej debaty PE o Węgrzech, Zanni powiedział, że elity europejskie nie szanują demokracji, przekształciły mechanizmy rządów prawa w narzędzia polityczne.

– Prawdziwi faszyści są tutaj w Brukseli, nie szanują demokracji i wybranych rządów –  powiedział Zanni, dodając, że „lud będzie głosował przeciwko nim”.

voe

1 KOMENTARZ

  1. Ten włoski polityk ma 100% racji.
    Lewactwo ZAWSZE posługiwało się terrorystycznymi, faszystowskimi, totalitarnymi metodami, a UE czyni to ciagle gdyż w jej szeregach pełno tego smiecia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ