RZEPIN: Niemiec pobił konduktorki w pociągu

0
fot.SOK

Agresywny pasażer w nocnym pociągu Nightjet Berlin – Wiedeń, który jedzie w nocy przez Polskę. Niemiec podczas kontroli biletów zaczął dusić konduktorkę, a później pobił jej koleżankę. Mężczyznę obezwładnili funkcjonariusze SOK.

Napastnik zaatakował konduktorki, tuż p tym kiedy międzynarodowy pociąg (w Polsce obsługiwany przez PKP Intercity) ruszył w poniedziałek późnym wieczorem ze stacji w Rzepinie. To wtedy kobiety zaczęły sprawdzać bilety.

– Podróżny rzucił się na kierowniczkę pociągu i zaczął ją dusić. Z pomocą przyszła konduktorka, ale otrzymała cios w głowę. Chwilę później mężczyzna uciekł i zamknął się w toalecie – relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską Artur Wołoszyn ze Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze.

Załoga pociągu natychmiast wezwała pomoc. Patrol SOK czekał na stacji w Czerwieńsku. Niemiec nie reagował na wezwania do wyjścia, więc mundurowi sforsowali drzwi. – Mężczyzna przypuścił atak na funkcjonariuszy SOK, ale został obezwładniony – dodaje strażnik.

Obcokrajowiec został przewieziony do komendy policji w Zielonej Górze. We wtorek usłyszy prawdopodobnie zarzuty.

Poturbowane konduktorki nie zdecydowały się na przewiezienie do szpitala i kontynuowały służbę. Kobiety przejdą badania i zostaną przesłuchane.

źródło: wp.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ