Ojciec połamał 3-miesięcznemu dziecku ręce i nogi

0

Dziecko trafiło do jednego z elbląskich szpitali. Lekarz dyżurujący, zauważywszy u dziecka niepokojące obrażenia, poinformował o sprawie policję. Jak się okazało, trzymiesięczne niemowlę doznało złamań rąk i nóg. Policjanci zatrzymali 29-letniego ojca dziecka. Jest on podejrzany o znęcanie się nad niemowlęciem oraz nad swoją partnerką. Sąd zadecydował o trzech miesiącach aresztu.

Według informacji  portalu expresselblag.pl, trzymiesięczny chłopiec trafił do szpitala w ubiegły wtorek około godz. 15.

 – O zdarzeniu funkcjonariusze zostali poinformowani 15 stycznia przez lekarza dyżurnego jednego z elbląskich szpitali – powiedział kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

 Jak się okazało, chłopiec doznał licznych złamań rąk i nóg. – Złamania są wieloczasowe, czyli pochodzą z różnego okresu – dodał drugi z oficerów, Jakub Sawicki.

 Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, ojca dziecka. Zarówno on, jak i 28-letnia matka niemowlęcia zostali przesłuchani.

– Prokurator przedstawił zarzuty mężczyźnie z art. 207§1a KK (znęcanie się nad małoletnim) oraz znęcanie się nad swoją partnerką – powiedział Nowacki.

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w charakterze trzymiesięcznego aresztu.

Sprawa jest badana przez śledczych, a zarzuty mogą ulec zmianie. Specjalnie powołany biegły z zakresu medycyny sądowej określi, w jaki sposób chłopiec doznał obrażeń.

Jeżeli podejrzenia śledczych się potwierdzą, 29-latek może trafić na 8 lat do więzienia.

Podejrzany był wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe.

Źródło: expresselblag.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ