80-latek trzymał pod łóżkiem arsenał broni. Groził bronią rodzinie i wójtowi

0

80-latek trzymał pod łóżkiem uzbrojony granat i karabin. Groził bronią rodzinie i wójtowi
80-letni mieszkaniec gminy Kraśnik został zatrzymany przez policję po tym, jak pod jego łóżkiem znaleziono m.in. granaty, karabin, rewolwery, pistolety i ponad 140 sztuk amunicji. Usłyszał też zarzuty za znęcanie się nad żoną i wysyłanie gróźb do wójta swojej gminy.

Lubelska policja przeszukała jednorodzinny dom w jednej z miejscowości w gminie Kraśnik po tym, jak dostała zawiadomienie o tym, że jeden z mieszkańców posiada nielegalnie broń palną.
Policjanci znaleźli w pokoju 80-latka tekturowe pudełko pod łóżkiem. W środku był granat oraz dwa niezidentyfikowane metalowe pakunki z lontem. Po dokonaniu tego odkrycia, mieszkańcy zostali szybko ewakuowani, a na miejsce wezwano saperów z grupy antyterrorystycznej z Lublina.

Pirotechnicy potwierdzili, że w istocie w pudełku pod łóżkiem znajdował się uzbrojony granat bojowy. Policja uspokaja, że zawartość pudełka, w tym niezidentyfikowane obiekty, została zneutralizowana dla bezpieczeństwa.

To nie koniec szokujących znalezisk – następny w kolejce był kolejny granat, tym razem nieuzbrojony. Do tego policjanci zlokalizowali kilka pistoletów, rewolwerów, karabin i zapas amunicji składający się z ponad 140 sztuk nabojów.
Zarzuty dla 80-latka

Policja pojechała na miejsce po tym, jak po pomoc zgłosiła się zastraszona żona 80-latka – donosi Polsat. Mężczyzna groził bronią nie tylko małżonce, ale także swojemu synowi.

Właściciel arsenału został zatrzymany, a później na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Za samo nielegalne posiadanie broni grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

GW

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ