​Policja wiedziała, że Stefan W. planuje przestępstwo

1

Policja wiedziała, że Stefan W. zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza po wyjściu na wolność ma zamiar dokonać kolejnego napadu na bank – dowiedział się portal Onet.pl. Według dziennikarzy, pismo z tą informacją trafiło do wszystkich jednostek policji w całym kraju.
Jak wynika z notatki, do której dotarli dziennikarze portalu Onet.pl, funkcjonariusze z Gdańska dowiedzieli się, że odsiadujący jeszcze wyrok więzienia Stefan W. ma zamiar, po wyjściu na wolność, ponownie napaść na bank. Miał to zrobić przy użyciu ostrego narzędzia, np. maczety.

W liście nie ma informacji, by policja miała zamiar przeciwdziałać zamiarom mężczyzny. Funkcjonariusze nie planowali śledzenia Stefana W. Zalecano jednak, by w przypadku odnotowania tego rodzaju kradzieży w Polsce, natychmiastowo typować Stefana W. jako potencjalnego sprawcę.

W notatce było zdjęcie Stefana W., jego dokładne dane oraz godzina i data wyjścia mężczyzny z więzienia.

Policja na razie nie komentuje tych doniesień. Rzecznik gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk w rozmowie z Onetem stwierdziła, że póki co „nie posiada informacji o istnieniu takiej notatki”.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez Stefana W. w niedzielny wieczór 13 stycznia, podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obrażenia, jakich doznał prezydent, były bardzo poważne: Adamowicz najpierw był długo reanimowany, później przez pięć godzin operowany. Lekarze przez kilkanaście godzin walczyli o jego życie. Bezskutecznie. Prezydent zmarł w poniedziałek o 14:03.

Źródło; RMF24

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego nikt nie zadał jeszcze pytania: skad Stefan W. miał pieniadze na mieszkanie w Gdańsku, na specjalistyczne surwiwalowe noże i maczety, na bilet lotniczy Gdańsk-Warszawa, na grę w kasynie – a wszystko zaraz po wyjsciu z więzienia. Kryminalisci po odsiadce nie maja mieszkań (jesli nawet je mieli to za niepłacenie czynszu zostały im odebrane) i jako osoby skazane maja zamknięta drogę do wielu miejsc i stanowisk pracy – na ogół dobrze płatnych. Można tu odpowiedziec, że to częsc tego co zrabował w 4 bankach – jesli tak, to dlaczego te banki nie wystapiły o zwrot i egzekucję komornicza skradzionych pieniędzy? Ani obserwacji czy i gdzie Stefan W. planuje kolejny napad, ani gdzie ukrył wczesniej zrabowane pieniadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ