SPRAWA IWONY WIECZOREK: Prokuratura Krajowa nie odpuszcza

0

Prokuratura Krajowa nadal zajmuje się sprawą Iwony Wieczorek zaginionej 17 lipca 2010 roku. Mimo wcześniejszych deklaracji, że analiza akt zakończy się w październiku 2018 roku, prokuratorzy nadal nie zakończyli badania akt sprawy i materiałów dowodowych.
Może to oznaczać, iż w trakcie analizy śledczy natknęli się na wątki, które wymagają dodatkowego sprawdzenia.


O tym, że Prokuratura Krajowa zajmuje się sprawą Iwony Wieczorek dowiedziałem się w maju ubiegłego roku, we wrześniu poinformowałem o tym opinię publiczną. Wówczas prokurator Ewa Bialik z PK zapowiedziała, że za kilka tygodni poznamy efekt pracy śledczych. Tak się jednak nie stało.
11 grudnia 2018 roku skierowałem do Prokuratury Krajowej pytania: „Czy Prokuratura Krajowa zakończyła już analizę akt i materiałów dowodowych w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek? Jeśli tak, to ewentualnie jakie działania w tej sprawie zostaną podjęte? Czy jest możliwe wznowienie umorzonego śledztwa? Czy istnieją przesłanki do postawienia komukolwiek zarzutów w tej sprawie?”. Nie otrzymałem jednak na nie odpowiedzi.

W dniu dzisiejszym (18 stycznia) ponowiłem te pytania. Tym razem odpowiedź przyszła po 3 godzinach: „Prowadzona w Prokuraturze Krajowej analiza postępowania dotyczącego zaginięcia Iwony Wieczorek, z uwagi na obszerność materiału dowodowego i konieczność jego wnikliwego zbadania, nie została zakończona. Uznano, że sprawa dot. zaginięcia Iwony Wieczorek, w której nie ustalono co stało się z pokrzywdzoną i podjęto decyzję o jej umorzeniu, a która regularnie stanowi przedmiot różnego rodzaju publikacji, winna zostać zbadana w Prokuraturze Krajowej pod kątem kompletności materiału dowodowego. Przez cały ten okres organy ścigania realizowały niezbędne czynności w trybie art. 327 par. 3 k.p.k. zmierzające do poczynienia nowych ustaleń w postępowaniu”. – przekazał mi dziś Ewa Bialik, Rzecznik Prasowy Prokuratury Krajowej.
Mam nadzieję, że niebawem dowiemy się jakie są ustalenia prokuratorów. Ja także nadal prowadzę swoje dziennikarskie śledztwo. Jego dotychczasowe efekty opublikowałem w książce „Co stało się z Iwoną Wieczorek”. Wkrótce pojawi się kolejna moja publikacja na ten temat.KSIĄŻKA TU DO KUPIENIA
Janusz Szostak

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ