BYDGOSZCZ: Nastolatki przez kilka godzin torturowały 13-latkę

0

 

Posiniaczone ciało, wyłamany ząb, guzy, zadrapania – to efekt ataku, którego ofiarą padła 13-latka z Bydgoszczy. Wszystkiemu winne są jej koleżanki. Jedna z nich – prowodyrka – była zazdrosna o to, że nastolatka spotkała się z jej chłopakiem. Śledczy ustalili tożsamość czterech sprawczyń, dwie już przesłuchano.

Jak donosi „Gazeta Pomorska”, do aktu agresji, określonego jako „tortury”, miało dojść 11 stycznia w Bydgoszczy. 13-latka spotkała się z chłopakiem, o którego względy zabiegała jej rówieśniczka.
Prowodyrka wraz z grupą innych nastolatek odciągnęły ofiarę od jej znajomych i przez niespełna pięć godzin się nad nią pastwiły. Biły ją, kopały m.in. w twarz, upokarzały i groziły – relacjonuje gazeta. Ofierze wybito ząb, poobijano żebra i spowodowano rozległe obrażenia niemal całego ciała.
Gdy 13-latka w makabrycznym stanie wróciła do swojego domu, jej matka wezwała policję.
– Ustaliliśmy cztery sprawczynie, to dziewczęta w wieku od 14 do 16 lat. Na razie dwie zostały zatrzymane i przesłuchane. Jedna z nich po przesłuchaniu została zwolniona do domu, natomiast druga trafiła do Policyjnej Izby Dziecka – poinformowała podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, cytowana przez gazetę.

Jak dopowiedziała, „sprawczynie usłyszały zarzuty rozboju, pobicia i kradzieży w różnych konfiguracjach”. Według służb zatrzymanie pozostałych dwóch współsprawczyń to tylko kwestia czasu.

Rzeczniczka poinformowała także, że w sprawie jest wiele niewiadomych. Jedną z nich jest kwestia zachowania chłopaka, z którym umówiła się 13-latka, a mianowicie to, dlaczego ten nie zareagował, gdy dziewczynki biły i poniżały swoją ofiarę.

źródło:

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ