Wyszła do szkoły córki- ślad po niej zaginął

0
1455

20 maja  minie 15 lat od zaginięcia Haliny Bartyzel. Sąd w Mysłowicach, gdzie mieszkała na wniosek męża uznał już ją za zmarłą. Nie ma bowiem wątpliwości że nie żyje. Okoliczności zaginięcia tej wzorowej śląskiej matki nie tylko własnych dzieci ale także dwójki adoptowanych siostrzeńców są wyjątkowo dziwne i tajemnicze. 15 lat temu wyszła  bowiem około południa do szkoły, gdzie jej przysposobiona córka pisała maturę pomagać w przygotowaniu jedzenia dla młodzieży. Nigdy tam nie dotarła.
Nie miała przy sobie żadnych rzeczy osobistych. Świadome odejście od rodziny nie wchodzi zatem w grę wątpliwe pozostaje też porwanie. Halina Bartyzel była dojrzałą kobietą o sporej nadwadze. Czy mogła popełnić samobójstwo i do dnia dzisiejszego nikt nie znalazł ciała?
Taki właśnie desperacki krok podjął dwa lata po zaginięciu matki jej pierworodny syn Robert.
Powiesił się w parku krótko przed ślubem i rozpoczęciem własnej działalności gastronomicznej.

53bd695aab993_o,size,933x0,q,70,h,4021bfCzy nie radził sobie ze zniknięciem matki? Wydawać się może, że był dzielny mając tyle planów w wieku zaledwie 24 lat. A może dowiedział się na ten temat czegoś, co spowodowało, że się załamał i w efekcie targnął na swoje życie?
Prawdopodobieństwo wyjaśnienia tajemnicy zaginięcia i niewątpliwej śmierci Haliny Bartyzel jest dzisiaj bardzo niewielkie. Mąż ułożył sobie życie z inną kobietą, pozostałe dzieci założyły własne rodziny i jak mówi ich ojciec- nie chcą rozdrapywać starych ran.
Dotychczasowe śledztwo miejscowej policji nie przyniosło żadnych rezultatów.

Maya Apolonia

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ