SZWECJA: Syryjczyk zgwałcił 15-latke, a wcześniej 17-latkę. Wyrok poraża łagonością

0

23-letni syryjski mężczyzna został skazany na karę 2 lat i 8 miesięcy więzienia zgwałcenia 15-letniej dziewczynki na festiwalu Emmaboda w lecie 2017 roku.

Latem 2017 roku 15-letnia dziewczynka wyjechała na festiwal Emmaboda w Smalandii wraz z przyjaciółmi. Tam została zgwałcona przez osobę z Syrii ubiegającą się o azyl w Szwecji.

Dziewczyna położyła się spać w swoim namiocie, ale obudził ją nieznany mężczyzna podciągający suwak i próbujący rozmawiać z nią łamanym szwedzkim i arabskim.

Dziewczyna była zdezorientowana i czujna. Mężczyzna poprosił, aby dotknęła jego zmarznięte dłonie, ale nastolatka powiedziała zdecydowanie odmówiła i wyraźnie powiedziała, że ​​chce, żeby mężczyzna odszedł.

On jednak nie zrobił tego.

– Pocałował ją wbrew jej woli, przytrzymał ją na materacu, wiedziała, co się wydarzy i krzyczała tak głośno, jak tylko mogła. Wtedy on  stał się agresywny, było jasne, że zdecydował, że robi coś złego. Trzymał zasłonięte dłonią jej usta i nos, żeby nie mogła krzyczeć ani oddychać. Spanikowała, gdy  powiedział, że ma nóż, i znowu krzyczała, a potem – mówił sędzia w uzasadnieniu wyroku  w wyroku. – On ugryzł ją w szyję tak mocno, że wydawało się, że zrobiło jej dziurę. Ściągnął jej sukienkę i ugryzł ją w prawą pierś. Ofiara  powiedziała, że ​​to boli i nie chce seksu. On rozpiął spodnie i podciągnął jej sukienkę i  zgwałcił ją dopochwowo. – opisuje sędzia – Stosunek trwał minutę. Kiedy skończył, podciągnął spodnie. Następnie zwrócił uwagę, że wygląda na przerażoną, jakby zastanawiał się, dlaczego się go boi. Dziewczyna odpowiedziała, że ​​to boli. Arab przeprosił, a następnie opuścili namiot.

Podczas procesu oskarżony przyznał, że miał nóż. Nastolatka ​​był pewna, że napastnik jest  gotowy ją zabić. Przesuwał nóż w stronę jej ud i na jej klatkę piersiową.

– Ofiara była bardzo przestraszona, zszokowana, czuła się zniesmaczona i upokorzona, wpadła w panikę, zabrano ją do szpitala, gdzie była zbadana – mówi werdykt. – Zycie dziewczyny zostało całkowicie zniszczone, a ona cierpi między innymi na stres pourazowy. Nadal czuje się bardzo źle i ma depresję, miała kontakt z pedagogiem szkolnym i psychologiem i jest w trakcie leczenia traumatycznego.

Kara to 2 lata i 8 miesięcy więzienia, a także  wydalenie na dziesięć lat ze Szwecji.

Wiadomo, że imigrant ma dwoje dzieci i dwóch braci w Szwecji.

Mężczyzna był już karany za napaści na tle seksualnym m.in. za gwałt 17-letniej dziewczynie.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ