Zabiła gwałciciela gdy miała 16 lat. Ułaskawiono ja po 15 latach spędzonych w więzieniu

0
614

 Cyntoia Brown była ofiarą handlu ludźmi. Jako 16-latka zabiła mężczyznę, który wykorzystał ją seksualnie. W poniedziałek gubernator stanu Tennessee w Stanach Zjednoczonych, Bill Haslam ułaskawił ją po 15 latach, która spędziła w więzieniu. W jej obronie stanęli politycy, celebryci i aktywiści broniący praw człowieka.

Brown jako dziecko została oddana do adopcji. Jako nastolatka uciekła od przybranej rodziny i zamieszkała z  mężczyzną, który okazał się być sutenerem. Bił ją, gwałcił, zmuszał do prostytucji. Jednego z klientów, do którego ją wysłał, Brown zastrzeliła podczas próby kolejnego gwałtu.

Nastolatka w 2006 roku została skazana na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo i kradzież.

Jej historię w 2017 roku opowiedziała telewizja FOX w materiale „W obliczu życia – historia Cyntoi Brown”. Po emisji dokumentu kobieta zyskała duży rozgłos i wsparcie ze strony gwiazd, w tym Rihanny i Kim Kardashian West. Zebrała się grupa prawników i aktywistów, którzy lobbowali u gubernatora aby ułaskawił ją przed zakończeniem swojej kadencji. W pismach prawnicy podkreślali lata nadużyć i przymusowej prostytucji, do której była zmuszana w młodości.

Zgodnie z postanowieniem gubernatora stanu Tennessee – Brown została ułaskawiona. Więzienie opuści w sierpniu 2019 roku.

W oświadczeniu pani Brown podziękowała gubernatorowi „za akt miłosierdzia i drugą szansę”. „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby uzasadnić twoją wiarę we mnie” – napisała.

Reuters/polsatnews

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ