Minister Izraela: Jestem szczęśliwa, że jestem faszystką

1
Minister of Culture Miri Regev attends a Education, Culture, and Sports Committee meeting in the Israeli parliament on January 27, 2016. Photo by Yonatan Sindel/Flash90

Miri Regev  minister kultury izraelskiej, oznajmiła, że jest dumna z bycia „faszystą” i uważa faszyzm za integralną część kultury izraelskiej. Jej uwagi padły w odpowiedzi na oskarżenia słynnego grafika Davida Tartakovera.

Telegra.ph donosi: „To, co dzieje się teraz w Izraelu, to faszyzm” – mówi Tartakover, który zaprojektował logo kampanii Peace Now w 1978 roku .

Artysta jako faszystowską wypowiedź wskazał m.in. słowa ​​ministra Izraela ds. Strategicznych Gilad Erdan powiedział: „Liczba zabitych pokojowo protestujących Palestyńczyków nie ma znaczenia, ponieważ i tak są oni po prostu nazistami”.

Erdan wielokrotnie nazywał protestujących zabitych w Gazie  nazistami, mówiąc, że nie były to demonstracje, tylko „gniew nazistowski”.

Tymczasem przewodniczący Komitetu Obrony w izraelskim parlamencie Avi Dichter powiedział: „Armia izraelska ma wystarczająco dużo pocisków dla wszystkich Palestyńczyka”.

Jego uwagi pojawiły się, gdy komentował  Wielki Marsz Powrotu wzdłuż wschodniego ogrodzenia Strefy Gazy.

eps

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ