Uciekał z łupem z kantoru dogonił go policjant pasjonat biegów

0
O wielkim szczęściu może mówić mężczyzna, który został okradziony w chwili gdy zatrzymał się na światłach przed przejściem aby przepuścić pieszych. Z pomocą przyszli mu policjanci, którzy przejeżdżali w pobliżu. Funkcjonariusze zatrzymali po pościgu sprawcę kradzieży i odzyskali skradzioną torbę z pieniędzmi, w której było 350 tys. zł. Sprawca został aresztowany na trzy miesiące przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

 Dwaj zielonogórscy policjanci z Wydziału Prewencji prowadząc działania operacyjne na terenie miasta, poruszali się po ulicach nieoznakowanym radiowozem. W pewnym momencie jadąc ulicą Wojska Polskiego zauważyli mężczyznę, który gonił innego, ubranego na sportowo w ciemne  spodnie, czarną kurtkę oraz zimową czapkę i rozpaczliwie krzyczał „łapać złodzieja”. Policjanci nie zastanawiali się ani chwili, podjechali w kierunku uciekającego mężczyzny, a następnie wyskoczyli z radiowozu i pobiegli za sprawcą.

Gdy uciekinier zorientował się, że goni go policjant, i że nie da rady uciec, rzucił torbą z pieniędzmi w goniącego go funkcjonariusza. Ten zrobił unik, a wiedząc, że biegnie za nim kolega, który zabierze torbę, kontynuował pościg. W pewnym momencie gdy zbliżył się do uciekającego mężczyzny, krzyknął „stój Policja”, następnie rzucił się na niego i powalił na ziemię. W trakcie szamotaniny okazało się, że młody mężczyzna jest bardzo silny i sprawny fizycznie, cały czas stawiał opór i próbował się oswobodzić. Na miejsce dobiegł także drugi policjant wraz z pokrzywdzonym.

Zatrzymany mężczyzna cały czas próbował się wyrwać z uścisku. Widząc to policjanci wezwali na miejsce kolejny patrol, a do jego przyjazdu obaj funkcjonariusze trzymali mężczyznę przyciskając go do ziemi. W pewnym momencie dołączył do nich postronny świadek, który pomagał policjantom przytrzymać złodzieja do przyjazdu wezwanego na miejsce patrolu.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się 28-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna nie był wcześniej notowany. 28-latek najprawdopodobniej współdziałał z innymi osobami i wcześniej obserwował swoją ofiarę. W tej sprawie policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia, a także będą sprawdzać czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie także innych podobnych przestępstw. Odzyskane pieniądze zostały zwrócone właścicielowi.

28-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia znacznej wartości. Według kodeksu karnego za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Gorze, 28-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

KMP Zielona Góra

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ