OLSZTYNEK: Hindus ranił trzy osoby, dwie z nich zmarły

0
fot. symboliczne Policja

Dwie osoby zmarły od ciosów noża, a jedna została ranna podczas awantury, do której doszło w niedzielę między gośćmi gospodarstwa agroturystycznego w gminie Olsztynek. Zarówno napastnik, jak ofiary ataku, to obcokrajowcy – podała warmińsko-mazurska policja.

Jak poinformował sierż. szt. Tomasz Markowski z komendy wojewódzkiej w Olsztynie, w niedzielę przed południem policję zawiadomiono o szarpaninie, do której doszło między gośćmi gospodarstwa agroturystycznego w gminie Olsztynek.

– Jeden z uczestników zranił nożem trzech innych mężczyzn. Mimo udzielonej pomocy medycznej dwóch z nich nie udało się uratować. Trzeci z ranionych został przewieziony do szpitala – powiedział.

Policja zatrzymała 28-letniego Hindusa i trzy inne osoby, które przebywały w tym miejscu, aby wyjaśnić, czy one również uczestniczyły w szarpaninie czy były jej świadkami.

Według Markowskiego wszystkie ofiary i uczestnicy tego zdarzenia to obcokrajowcy. Jak przyznał, policjanci ustalają jeszcze ich tożsamości i z jakiego kraju pochodzą. Dodał, że nie są to Europejczycy.

Według lokalnych mediów,byli to pracujący w Polsce Hindusi.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem olsztyńskiej prokuratury.

maw/ PAP

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ