DANIA: Strach padł na muzułmanów. Wprowadzono obowiązek podawania dłoni

0

Folketing (parlament) zatwierdził rządową ustawę, która zmusza imigrantów do uściskania rąk  burmistrza gminy, w której mieszkają, aby uzyskać obywatelstwo duńskie.

Celem jest wprowadzenie imigrantów w proces naturalizacji, gdy przyjeżdżają do kraju.

Niektórzy muzułmanie i lewicowi aktywiści są wściekli na tę decyzję, która może trzymać islamistów z dala od Danii. Bowiem uścisk dłoni  nie jest czymś, co wszyscy muzułmanie chcą robić.

Duński minister spraw zagranicznych Inger Støjberg uważa, że ​​prawo może skutecznie powstrzymywać islamistów przed  migracją do jej kraju, ponieważ wycofają się oni z ceremonii nadania obywatelstwa. Ona już ma na to dowód.

Kilka tygodni temu uczestniczyła w rozmowie z rzecznikiem islamistycznego Hizb ut-Tahri, powiedziała w TV2: – Wyraźnie stwierdził, że nie stałby się obywatelem duńskim, gdyby zasady te miały zastosowanie, gdy on przybył do Danii.

– Zapytałem go, czy chciałby wezwać swoich zwolenników z Hizb ut-Tahrir do bojkotowania nowego ustawodawstwa,  powiedział, że to zrobi. Właśnie to chcemy osiągnąć dzięki tej ceremonii naturalizacji –  mówi Inger Støjberg dla TV2.

ZOBACZ TU WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ