26-letni afgański migrant został skazany na pięć lat więzienia za gwałcenie starszej kobiety w Belgii –  donosi gazeta HLN.

W kwietniu tego roku mężczyzna wstąpił do 78-letniej kobiety.  Kobieta, która ma zdolności umysłowe 3-letniego dziecka, została znaleziona na swoim łóżku. Była zmaltretowana.

Personel zatrzymał po chwili Afgańczyka, dopóki nie przybyła policja.Został aresztowany. Powiedział później, że to nie był gwałt, ale seks za zgoda staruszki.Według mężczyzny został zaproszony przez kobietę do pokoju.

Początkowo zaprzeczył uprawianiu seksu, ale po przedstawieniu dowodów sądowych został oskarżony do gwałtu.Mężczyzna został skazany na 5 lat więzienia.

Prawnik starszej kobiety powiedział, że incydent miał ogromny wpływ na kobietę: – W przeszłości była entuzjastyczna i brała udział w zajęciach. Teraz decyduje się żyć na odosobnieniu, czuje się zawstydzona, a jej zaufanie do ludzi jest zniszczone.

Prokurator powiedział, że takie zachowanie jest całkowicie nie do przyjęcia i społeczeństwo powinno być chronione przed takimi ludźmi: – Miejmy nadzieję, że zostanie on deportowany po zakończeniu odbywania kary więzienia – dodał prokurator.

Oprócz kary więzienia, mężczyzna musi zapłacić starszej kobiecie 7280 euro odszkodowania.Straci także prawa obywatelskie na dziesięć lat.

voe

Zobacz również: