Zabójca ścigany od 17 lat

0
Krzysztof Ochnio w młodości i retusz wiekowy

Krzysztof Ochnio jest ścigany listem gończym od 2001 roku. Skazany przez sąd za współudział w zabójstwie mieszkańca Otwocka w 1993 roku, ma do odbycia karę 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci cały czas prowadzą poszukiwania i działania zmierzające do zatrzymania skazanego. Policja prosi o informację na temat miejsca ewentualnego pobytu bądź ukrycia się ściganego.

W 1993 roku w Otwocku brutalnie zamordowano starszego mężczyznę, którego wcześniej okradziono. W sprawę zamieszanych było kilku mężczyzn, w tym również Krzysztof Ochnio, który jako jedyny z trójki skazanych, nie trafił do zakładu karnego, aby odbyć zasądzoną wobec niego karę 15 lat pozbawienia wolności za współudział w zabójstwie.

Krzysztof Ochnio opuścił Otwock i prawdopodobnie ukrył się, aby uniknąć odpowiedzialności karnej i długoletniej „odsiadki”.

Sprawa Krzysztofa Ochnio jest najdłużej prowadzoną sprawą poszukiwawczą przez wydział kryminalny otwockiej komendy. Policjanci z grupy zajmującej się realizacją listów gończych liczą jednak, że w końcu nastąpi przełom i pojawi się informacja, dzięki której ścigany zostanie zatrzymany. Kryminalni w dalszym ciągu pracują nad tym, aby namierzyć miejsce, w którym mógł się ukryć.

Przez te kilkanaście lat policjanci sprawdzali różne wersje związane z miejscem pobytu Krzysztofa Ochnio. Nie potwierdzono jednak konkretnej lokalizacji, w której mógłby się znajdować.

Policjanci liczą jednak na to, że ścigany zostanie rozpoznany, a przekazana informacja pozwoli na podjęcie skutecznych działań, których efektem będzie jego zatrzymanie i rozliczenie, zgodnie z sądowym wyrokiem.

Zdjęcia załączone do komunikatu przedstawiają Krzysztofa Ochnio w młodości. Teraz mężczyzna ten powinien mieć 52 lata (ur. w 1966 roku).

Policyjni rysownicy z pracowni odtwarzania wyglądu osób i przedmiotów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji przygotowali retusz wiekowy obrazujący, jak ścigany mógłby wyglądać obecnie.

Liczymy, że ta sprawa znajdzie swój finał, a przekazane otwockiej Policji informacje pozwolą zatrzymać Krzysztofa Ochnio.

Wszelkie informacje można przekazywać telefonicznie do wydziału kryminalnego pod nr tel. 22 60 41 277, do oficera dyżurnego – nr tel. 22 60 41 213. Można też napisać wiadomość na adres: oficer.prasowy.otwock@ksp.policja.gov.pl

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

 

Krzysztof Ochnio w młodości i retusz wiekowy)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ