Gwałty dzieci to już plaga w Finlandii

0

Policja w Uleåborgu w Finlandii bada obecnie piąty przypadek poważnych przestępstw seksualnych przeciwko dzieciom, pisze Vasabladet. Także w tym przypadku sprawcami są migranci.

Fińskie Uleåborg po raz kolejny zaskoczyło kilka przypadków, w których osoby ubiegające się o azyl narażają dzieci na gwałt i wykorzystywanie seksualne.

Na początku grudnia ujawniono, że siedmiu mężczyzn z Bliskiego Wschódu i Afryki Północnej  zostało uwięzionych w związku z podejrzeniem gwałtu na dziewczynce w wieku dziesięciu lat.

Fińska policja ostrzegła następnie dziewczęta i rodziców przed zagranicznymi gwałcicielami, którzy kontaktowali się ze swoimi ofiarami przez Internet.

W poniedziałek inny migrant został aresztowany przez sąd okręgowy w Uleåborgu pod zarzutem gwałtu i brutalnego wykorzystywania seksualnego dzieci.

Według fińskiego dziennika  Kaleva”  jest to mężczyzna urodzony za granicą (23 lata). Mówi się, że przestępstwo popełniono w Uleåborgu 12 listopada tego roku. Ofiarą jest nieletnia dziewczyna, która kilka tygodni temu skontaktowała się z policją i opowiedziała o tym co ja spotkało.

W sumie w Uleåborgu stwierdzono pięć podobnych przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci. Według policji nie ma jednak bezpośrednich powiązań między tymi sprawami.

Vasabladet  wskazuje, że policja w Uleåborg „ma pełne ręce roboty”, aby zbadać różne przypadki przestępstw seksualnych wobec nieletnich.

W szwedzkich mediach głównego nurtu temat ten jednak jest nieobecny.

ZOBACZ TU WIĘCEJ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ