On ma 60 lat ona 12, od dwóch lat są małżeństwem

0

Amnesty szacuje, że 80-90 procent kobiet w Afganistanie jest narażonych na przymusowe małżeństwa. Według raportu ONZ z 2016 roku połowa z nich jest zamężna, zanim skończy 19 lat, z czego 40 procent ma od 10 do 13 lat.

Magda Gad, reporterka szwedzkiego  Expressen, pisze na Facebooku: „Niewiele sytuacji w moim życiu było równie trudnych jak spotkanie z 60-letnim Ahmadem i jego dwunastoletnią żoną Sohailą. Ożenił się z nią, gdy miała dziesięć lat i jest przekonany, że nie zrobił nic złego – poprosił ojca o pozwolenie i zapłacił za nią. Wręcz przeciwnie, uważa, że to ona ​​robi coś złego – ponieważ mówi, że go nie kocha i nie chce uprawiać z nim seksu. On także uważa, że ​​to wstyd, że ona chce chodzić do szkoły. Mówi, że jest to sprzeczne z ich kulturą. Bez niego może sam wyjść z domu.

Podczas rozmowy zarówno Ahmad, jak i Sohaila zaczynają płakać. Ona, ponieważ nie chce się z nim żyć- mówi, że wolałaby popełnić samobójstwo niż być dalej jego żoną – ale jej matka powiedziała, że samobójstwo jest wbrew islamowi.

On jest tak obrażony tym, co powiedziała młoda zona, że ​​chce ją pobić.

Ahmad chwyta ją za szyję i przyciąga  do siebie z przemocą; pokazuje swoją pięść tam, gdzie zwykle uderza ją w jej ciało. Mówi, że to jedyny sposób, żeby ją naprawić.

Matka Sohaili mówi, że kocha swoją córkę, ale to jest część życia kobiet w Afganistanie i że ona sama jest o wiele bardziej gwałcona i pobita niż Sohaili .

Mówi też, że byłoby bardzo źle dla rodziny, jeśli córka chce się rozwieść.

– To daje radość mężczyznom, gdy dziewczyny są bardzo młode – mówi 60-letni Ahmad. Sohaila jest jego trzecią żoną”.

Źródło: Facebook Magda Gad

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ