Trzy kobiety zostały poważnie ranione nożem w czwartek wieczorem w Norymberdze na południowym wschodzie Niemiec. Policja poszukuje sprawcy. Wykorzystano śmigłowiec i psy tropiące.

Do trzech krwawych ataków doszło w czwartek wieczorem w dzielnicy St. Johannis w Norymberdze – informuje Bild. Około godz. 19.20 mężczyzna uzbrojony prawdopodobnie w nóż zaatakował na ulicy 56-letnią kobietę. Trzy godziny później kilka ulic dalej zraniona została 26-latka wracająca do domu, a o godz. 23.00 – 34-letnia kobieta.

Według wstępnych ustaleń policji napaść nie miała podłoża terrorystycznego.

– Wszystkie trzy kobiety miały ciężkie obrażenia i musiały przejść operacje ratujące życie. Ich stan w piątek rano nadal jest krytyczny – poinformowała policja.

Policja poszukuje sprawców lub sprawcy napaści z użyciem psów i helikoptera. – Nie wykluczamy, że dokonał tego jeden sprawca – poinformowała policja. Nie ma co do tego pewności, bo na początku pojawiły się różne opisy napastnika.

Bandyta ma około 25 – 30 lat i 175 -180 cm wzrostu. Jest silny mężczyzną. Ubrany był w pomarańczowe spodnie dresowe i czarną lub niebieską kurtkę.

Źródło: Bild