Najbezpieczniejsze i najmniej bezpieczne kraje w Europie. Sprawdź pozycję Polski

1

 

Najbezpieczniejsze kraje w UE, to te które  nie zaakceptowały przyjmowania uchodźców. Dane z biura statystycznego Eurostatu pokazują, jaki odsetek przestępstwa, przemoc lub aktów wandalizmu popełniono w krajach UE w 2017 roku.

Chorwacja, to najbezpieczniejszy kraj w UE, ponieważ tylko 3 procent Chorwatów zgłosiło przestępstwo na policję, Polska, z zaledwie 5,4 proc., Oraz Słowacja, ponownie na trzecim miejscu z 6,2 proc. Za  Słowacją znajdują się  Finlandia i Węgry. Kraje te praktycznie nie zaakceptowały uchodźców podczas europejskiego kryzysu migracyjnego.

Z kolei pięć krajów UE nie jest nękanych przez islamskie ataki terrorystyczne, gangi, napady i gwałty.

Do najgorszych państw w UE pod względem bezpieczeństwa należą: indeksie Bułgaria – 23,6 procent Bułgarów zgłasza przestępczość, przemoc lub wandalizm, Holandia, Niemcy, Francja, Grecja i Szwecja.

voe

1 KOMENTARZ

  1. Liczba zgłoszonych przestępstw w stosunku do liczby ludnosci – bez podania skutecznosci ich scigania, bez tzw. ciemnej liczby (- przestępstw niezgłoszonych), bez badania ilosci odmów przyjęcia zgłoszeń – to lipna statystyka. Czy zgłoszenia podejrzenia popełnienia przestępstwa też wchodza do tej statystyki? Czy odsetek przestępczosci w poszczególnych grupach społecznych w danym kraju jest utajniony? Czy nielegalne przekroczenie granicy (np. poprzez włamanie się do tira) też do tego wliczono?
    Poza tym w Finlandii odsetek muzułmańskich imigrantów w stosunku do rodzimej ludnosci należy do najwyższych w UE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ