WIELKA BRYTANIA: Pies oskarżony o rasistowskie szczekanie

2

Pies został oskarżony o przestępstwo z nienawiści na tle rasowym po tym, jak obszczekał mężczyznę pochodzenia arabskiego przechodzącego obok  posiadłości w Londynie.

Tak zwana „ofiara” wykręciła numer 999 i powiedziała, że pies zrobił to w rasistowskim ataku.

Obecne zasady wymagają od policji rejestrowania każdego incydentu tzw. nienawiści na tle rasowym  bez względu na jego idiotyczny charakter. Były konserwatywny negocjator Brexit David Davis twierdzi, że takie incydenty są marnowaniem policyjnego czasu.

Jednakże, gdy szefowie policji przyznają, że mają ponad 900 oficerów zajmujących się walką z „nienawiścią rasową”. Wielu z nich kwestionuje jednak te priorytety, w obliczu gwałtownie rosnących ilości zbrodni z użyciem nożowy, ataków kwasami czy kradzieży.Nie jest to jednak pierwszy przypadek kompromitowania się policji w Wielkiej Brytanii.

W ubiegłym tygodniu policja przeszukała domy i aresztowała mężczyzn, którzy spalili kartonowe pudło rzekomo przedstawiając w ten sposób pożar wieży Grenfell, jednak mężczyźni w oczach prawa nie popełnili  żadnego przestępstwa. Jak będzie z psem, tego jeszcze nie wiadomo.

voe

2 KOMENTARZE

  1. Tak się tylko zastanawiam… Czy osobie, która publikuje tak „doskonale” zredagowany tekst nie jest wstyd?… To chyba nawet po polaku nie jest…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ