SŁOWACJA: Nie ma meczetów, nie ma terroryzmu

0
Participants hold flags and banners reading 'No Islamization, migration and dictatorship of the EU' during an anti-immigration rally organised by an initiative called "Stop Islamisation of Europe" and backed by the far-right "People's Party-Our Slovakia" on September 12, 2015 in Bratislava, Slovakia. AFP PHOTO / Samuel Kubani (Photo credit should read SAMUEL KUBANI/AFP/Getty Images)

 Według TRT World Słowacja jest jedynym państwem członkowskim UE bez żadnego meczetu. Dotychczasowe wysiłki poszczególnych muzułmanów i partii lewicowych, aby powstały islamskie świątynie, zostały zatrzymane przez rządzących polityków.

Słowacja jest jedną z ostatnich ostoi przeciwko islamizacji Europy. Tylko kilka tysięcy mieszkańców na 5,5 miliona mieszkańców, to muzułmanie, w większości Europejczycy. Islam  na Słowacji nie jest uznawanych przez państwo za religię i nie ma muzułmańskiej edukacji w szkołach.

Fakt, że islam nie jest uznawany za religię, jest dla ludzi błogosławieństwem. Muzułmanie nie mogą używać imamów ani organizować małżeństw muzułmańskich, a religia nie jest promowana przez państwo.

Politycy tego kraju są zdecydowani bronić się przed islamem:

– Islamizacja zaczyna się od kebaba i już się rozpoczęła w Bratysławie. Domyślam się, jak to może wyglądać za 5-10 lat –  mówi Andrei Danko– Każdy normalny europejski, chrześcijan czy ateista powinien obawiać się tego  szatańskiego stworzenia.

 Według TRT sytuacja muzułmanów w tym kraju, w związku z falą migracyjną w 2015 roku jest bardzo skomplikowana. Słowacja wykorzystała brak meczetów jako argument, by nie przyjmować migrantów.

eps

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ