WIELKA BRYTANIA: Odmówiono azylu pakistańskiej rodzinie chrześcijan , bo może to obrażać muzułmanów

0

Asia Bibi, prześladowana chrześcijanka z Pakistanu, został skazana na śmierć za obrażanie proroka Mahometa. Mimo to, po zwolnieniu z więzienia, nie otrzyma azylu w Wielkiej Brytanii, ponieważ jej obecność w tym państwie może spowodować „niepokoje społeczne wśród ludności muzułmańskiej”.

Asia Bibi została zatrzymana przez policję 19 czerwca 2009 pod zarzutem, że jako „niewierna”, pijąc wodę z jednego źródła z muzułmankami pracującymi w polu, „zanieczyściła” ją i zbezcześciła imię proroka Mohameta. Pod tym zarzutem została skazana na śmierć.

Pod koniec października br. wyrok kary śmierci został niespodziewanie skasowany przez Sąd Najwyższy, a kobieta będąca matką pięciorga dzieci została zwolniona z więzienia. To z kolei wywołało zmasowaną krytykę i burzliwe protesty partii islamistycznej i jej zwolenników, którzy domagali się zgładzenia katoliczki.

Wypuszczenie Asia Bibi z celi śmierci wywołało gniew w Pakistanie, a jej mąż Ashiq Masih obawia się teraz o bezpieczeństwo swojej rodziny. Powiedział:  Żądam, aby premier Wielkiej Brytanii pomoa nam i w miarę możliwości zapewniła nam wolność.

Jednak według Huffington Post, prośba rodziny chrześcijańskiej o udzielenie azylu w Wielkiej Brytanii została odrzucona, ponieważ rząd uważa, że ​​jej obecność na brytyjskiej ziemi może spowodować niepokoje społeczne.

Innymi słowy, rząd brytyjski odmawia schronienia prześladowanym chrześcijanom, ponieważ obawia się, że będzie to urażać brytyjskich muzułmanów.

Wilson Chowdhry, który jest przewodniczącym Brytyjskiego Pakistańskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskiego, powiedział: –  Doprowadziło mnie to do przekonania, że brytyjski rząd obawia się, że przeprowadzka do Wielkiej Brytanii spowoduje obawy i niepokoje związane z bezpieczeństwem w niektórych częściach społeczności i może także stanowić zagrożenie dla brytyjskich ambasad za granicą, które mogą być celem islamskich terrorystów . Asia i jej rodzina postanowiły teraz skorzystać z jednej z ofert azylu z zachodniego kraju. 

To wicepremier Włoch Matteo Salvini jest jedną z osób, które publicznie oferują pomoc prześladowanym chrześcijanom w ubieganiu się o azyl.

Jeśli powody, dla których Wielka Brytania nie chce pomóc tej biednej kobiecie i jej rodzinie, są poprawne, to znaczy, że islamski ekstremizm wygrywa w Wielkiej Brytanii.

epedi

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ