60-letni mieszkaniec Wałbrzycha został skazany na 6,5 roku więzienia za gwałt na 9-letniej wnuczce i dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec drugiej, także 9-letniej wnuczki.

– Będziemy składać apelację, wnioskowaliśmy o karę 10 lat pozbawienia wolności – powiedziała cytowana przez „Gazetę Wrocławską” Jolanta Majcherczyk, zastępczyni prokuratora rejonowego w Wałbrzychu.

60-latkowi groziła kara do 12 lat pozbawienia wolności – informuje „Gazeta Wrocławska”.

– Sąd skazał mężczyznę na karę 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz zakazał zbliżania się i kontaktowania z obiema poszkodowanymi dziewczynkami – powiedziała Jolanta Majcherczyk, zastępczyni prokuratora rejonowego w Wałbrzychu. – Po otrzymaniu z sądu pisemnego uzasadnienia wyroku, będziemy składać apelację ponieważ wnioskowaliśmy o surowszą karę 10 lat pozbawienia wolności – dodała.

Sprawę jako pierwsza opisała w lutym br. „Gazeta Wrocławska”. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu przychylił się wówczas do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 60-latka.

Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna dopuszczał się przestępstw wobec swoich wnuczek w okresie od 2014 roku do 5 lutego 2018 roku. Obie dziewczynki miały być w tym czasie regularnie przekazywane przez rodziców pod opiekę dziadka.

Sprawa miała wyjść na jaw, kiedy jedna z poszkodowanych dziewczynek poskarżyła się swojemu ojcu i zarazem synowi oskarżonego na bóle w okolicach narządów płciowych. Mężczyzna skontaktował się z policją.

Obie dziewczynki zostały zbadane oraz przesłuchane w obecności psychologa. Wyniki badań oraz informacje uzyskane od dzieci dały prokuratorowi podstawę do postawienia 60-latkowi zarzutów.

źródło: gazetawroclawska.pl