Bogaci Niemcy umieszczają swoje dzieci w specjalnym ośrodku opieki dziennej wolnym od migrantów

2

Ośrodek opieki dziennej „dla dzieci bogatych rodziców” w północnych Niemczech reklamuje się jako wolny od migrantów – donosi lokalny serwis informacyjny.

Centrum opieki dziennej Kita Rabenshorts w Hamburgu znajduje się w zielonej okolicy ze starymi drzewami i domami z dużymi ogrodami.

W 30-stronicowej broszurce centrum dokładnie opisuje, kim się opiekuje. Dzieci pochodzą z bogatych rodzin, a większość rodziców to prawnicy, lekarze lub konsultanci bankowi: „Opiekujemy się tylko kilkoma dziećmi ze środowisk migracyjnych”.Strona ośrodka jest ilustrowana fotografią blond, niebieskookiego chłopca o imieniu Finn.

Dziennikarz Mathis Neuburger z Hamburgu sugeruje, że bogaci ludzie z tego obszaru są pełnymi hipokrytami: – To nie jest indywidualne wykolejenie, ale postawa umysłu, która od dawna jest utrzymywana przez dużą część elit Hamburga: są otwarci na kosmopolityzm, korzystają z globalizacji, przekazują darowiznę na kolację charytatywną – ale poza tym wolą pozostać wśród swoich.

Czy tylko ludzie w innych dzielnicach powinni dbać o integrację? Jest jedno słowo na określenie tego  zachowania: aspołeczne – dodaje.

voe

2 KOMENTARZE

  1. I BARDZO DOBRZE! TEZ BYM NIE TRZYMAŁ SWOICH DZIECI Z TYM BYDŁEM!!! ZOBACZCIE CO SIE DZIEJE W SZWECJI I NIEMCZECH I WSZEDZIE TAM GDZIE TA DZICZ JEST.IMPORTUJAC DO NAS TRZECI SWIAT IMPORTUJEMY RÓWNIEZ PROBLEMY TRZECIEGO ŚWIATA-POWIEDZIAŁA PANI POSEŁ Z ANGLII

ZOSTAW ODPOWIEDŹ