SONDAŻ: PiS wygra wybory do sejmików województw

0

Wybory samorządowe 2018. 29 proc. respondentów w wyborach do sejmików województw zagłosowałoby na PiS, Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska uzyskałby 16 proc., PSL i Bezpartyjni Samorządowcy zdobyliby po 7 proc; a Kukiz’15 – 5 proc. – wynika z październikowego sondażu CBOS

Badania preferencji wyborczych w wyborach do sejmików województw dotyczyło komitetów wyborczych zarejestrowanych w całym kraju.

Na najwięcej mandatów w sejmikach województw mógłby liczyć PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem). Poparcie dla tego ugrupowania wynosi w sondażu 29 proc. i jest o 5 pkt. proc. mniejsze niż we wrześniu.

Na Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska głosowałoby 16 proc. respondentów – o 1 pkt proc. więcej niż we wrześniowym sondażu.

Po 7 proc. otrzymali PSL i Bezpartyjni Samorządowcy (oba ugrupowania odnotowały wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu z ub. miesiącem); 5 proc. poparcie odnotował Kukiz’15 (spadek o 3 pkt proc. w porównaniu z sondażem z września). Na kolejnych miejscach uplasowały się: SLD Lewica Razem z 3 proc. głosów (bez zmian), Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie z 2 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) Partia Razem, Ruch Narodowy i Partia Zielonych, które według sondażu mają po 1 proc. poparcia. Inny komitet wyborczy wskazało 1 proc. badanych. 27 proc. respondentów – o 1 pkt proc. mniej niż w badaniu z ubiegłego miesiąca – udzieliło odpowiedzi: „trudno powiedzieć”.

żródło:PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ