Jeden z byłych doradców Emmanuela Macrona ostrzegł francuskiego prezydenta, że ​​nadejdzie dzień, w którym francuscy obywatele będą obcy w swoim własnym kraju – donosi BFMTV.

– Są ludzie, którzy kiedy nadejdzie ten dzień, sprawią, że zrozumiemy, że jesteśmy obcymi-  powiedział Philippe de Villiers w wywiadzie telewizyjnym w miniony czwartek.

De Villiers jest bardzo popularnym przedsiębiorcą (jest założycielem Puy du Fou, szalenie popularnego parku rozrywki), politykiem i pisarzem.

Pomimo tego, że był wielkim krytykiem islamizacji Francji, był także zaufanym doradcą prezydenta Emmanuela Macron podczas kampanii wyborczej.

De Villiers ostrzegł swoich rodaków, że mogą stać się obcokrajowcami we własnym kraju: – My, od dziesięcioleci, ustanowiliśmy dwa społeczeństwa, stojące naprzeciw siebie, a teraz przeciwdziałające, z ludźmi, którzy są mentalnie osamotnieni i pewnego dnia dadzą nam do zrozumienia, że jesteśmy obcymi.

Mówił także o niesławnych zdjęciach z czerwca ubiegłego roku, które Macron wziął z grupą tancerzy ubranych nieodpowiednio i tych, których zabrał z dwoma gangsterami na Karaibach.

De Villiers zwrócił także uwagę na problem imigracyjny Francji i brak działania Macrona, choć powiedział, że prezydent obiecał mu w prywatnych rozmowach, że spróbuje go rozwiązać.

– Jeśli nie chce zająć się kwestią tożsamości, zostanie usunięty z urzędu. Albo jest człowiekiem imigranckiej mniejszości, i musi to głośno  powiedzieć, albo nie wie, gdzie żyje.  Europa się rozpada i co robi Macron? Uderza w ranę!

voe