MARSYLIA: Władze miasta nie upamiętnią bohatera, aby nie urazić muzułmanów

0

Francuski policjant Arnaud Beltrame poświęcił się, by uratować zakładników z rąk islamistycznego terrorysty w marcowym zamachu. Władze Marsylii nie wyraziły zgody na upamiętnienie mężczyzny, które miało się odbyć poprzez nadanie jednej z ulicy jego imienia. Urzędnicy uważają, że mogłoby to urazić ogromną muzułmańską społeczność Marsylii.

Jeden z członków rady miejskiej w Marsylii, należący do Zjednoczenia Narodowego Marine Le-Pen, tłumaczył: lewicowi, socjalistyczni i komunistyczni urzędnicy odmówili przyjęcia nazwy miejsca w 15. dzielnicy po Arnaud Beltrame. Po raz pierwszy pod fałszywym pretekstem powiedzieli, że to miejsce nie było wystarczająco prestiżowe. Dopiero później wyznali prawdę, że populacja się zmieniła i jeśli nazwą miejsce na cześć Arnaud Beltrame, to społeczność potraktuje to jako prowokację.

24 marca 2018 r. terrorysta ISIS zaatakował supermarket w Trèbes. Był zbrojony w pistolet, nóż myśliwski i trzy domowe bomby. 49-letni płk Arnaud Beltrame zgłosił się do wymiany na ochotnika. Gdy wszedł do supermarketu, pozostawił włączony telefon, co ułatwiło akcję antyterrorystom. Niestety, został postrzelony i zmarł. W zamachu zginęły 4 osoby, a 15 zostało rannych.

źródło: Voice of Europe

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ