45-letni oficer policji trafił do celi. Ma zarzut zgwałcenia 20-latki

0
fot. symboliczne Policja

Na trzy miesiące został aresztowany 45-letni oficer policji z lubelskiej komendy wojewódzkiej. Śledczy zarzucają mu zgwałcenie 20-latki. Mundurowy był już oskarżany w sprawie  przestępstwa seksualnego, ale po uniewinnieniu wrócił do służby.

Oficer w stopniu komisarza służy w oddziale prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Sygnał o ataku na 20-latkę z okolic Krasnegostawu dotarł anonimowo do przełożonych Piotra S. Napaść miała miejsce 7 października.

– Po telefonie z takim sygnałem, przekazaliśmy sprawę funkcjonariuszom Biura Spraw Wewnętrznych. Piotr S. został zatrzymany, a następnie zawieszony w obowiązkach służbowych – wyjaśnia w rozmowie z „Kurierem Wschodnim” nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy lubelskiej policji.

Śledczy postawili już policjantowi zarzuty, a przełożeni wszczęli procedurę wydalenia ze służby.

Jak przypomina kurierlubelski.pl, policjant był już oskarżany o przestępstwo na tle seksualnym, kiedy kilkanaście lat temu pracował w drogówce. O nagabywanie i składanie seksualnych propozycji oskarżyły go kobiety, które poznał podczas kontroli drogowych.

Oficer został jednak uniewinniony, bo sąd uznał, że spotykając się z kobietami, Piotr S. nie działał jako funkcjonariusz publiczny. Policjant wrócił więc do służby w 2013roku.

wp

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ