Para kochanków zabiła znajomego a ciało ukryła w walizce

0
fot Policja

Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) aresztował w sobotę na trzy miesiące mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo 40-latka i znieważenie jego zwłok oraz kobietę, podejrzaną m.in. o zacieranie śladów w tej sprawie. O uwzględnieniu przez sąd wniosków prokuratury dotyczących aresztów dla podejrzanych, poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali od mieszkanki gminy Skarżysko Kościelne informację, że od kilku dni na własną rękę szuka swego 40-letniego brata. W niedzielę kobieta poinformowała, że zaginiony może przebywać w jednym z domów w Grzybowej Górze, gdzie bywał wcześniej widywany.
– Wewnątrz budynku w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili znajdujące się w walizce zwłoki mężczyzny. Pod nadzorem prokuratora wraz z biegłym lekarzem z zakresu medycyny sądowej przeprowadzone zostały czynności procesowe. Śledczy nie mieli wątpliwości, że za śmiercią mężczyzny, którym okazał się zaginiony 40-latek, stoją inne osoby – podawał rzecznik świętokrzyskiej policji Kamil Tokarski.

W związku ze sprawą policja zatrzymała 31-letnią właścicielkę domu, w którym znaleziono zwłoki w walizce i jej 32-letniego partnera. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna, zadając pokrzywdzonemu liczne ciosy po całym ciele, pozbawił go życia, a następnie wraz z partnerką postanowili zatrzeć ślady przestępstwa i znieważyli zwłoki.

W piątek 32-latek usłyszał zarzuty zabójstwa i znieważenia zwłok, za co grozi mu dożywocie. Jego 31-letniej partnerce prokurator postawił zarzuty zacierania śladów przestępstwa i znieważenia zwłok, za co grozi jej 5 lat więzienia.
Przesłuchani w charakterze podejrzanych częściowo przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Dla dobra śledztwa prokuratura nie podaje treści wyjaśnień podejrzanych.

źródło: PAP

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ